programmas

Vides izglītības fonds - daļa no "Eco Global Village"

Sestdien, 17. martā, tirdzniecības centrā Origo notika starptautiskas jauniešu organizācijas AIESEC rīkots projekta "Tomorrow’s Steps" noslēguma pasākums Global Eco Village, kurā piedalījās arī Vides izglītības fonds.

Pasākuma mērķis bija noslēgt sešas nedēļas ilgušo projektu, kā arī pievērst sabiedrības uzmanību aktuālām vides problēmām un iesaistītu sabiedrību to risināšanā. Festivāla laikā apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar labākajiem skolēnu projektiem, kas tika veidoti Rītdienas Soļu ietvaros, un atspoguļoja tādas tēmas kā atkritumu pārstrāde, vides piesārņojums, veselīgs dzīvesveids un citas.
Global Eco Village
pasākumu atklāja Vides aizsardzības un regionālas attīstības ministrijas (VARAM) Vides aizsardzības departamenta direktora vietnieks Rolands Bebris, kurš pastāstīja par šī projekta aktualitāti un svarīgumu.
Tomorrow’s Steps
dalībnieki saņēma ne tikai svarīgu informāciju no ārzemju lektoriem, bet arī izstrādāja savus videi draudzīgus projektus. SIA „Ekogaisma” projekta autoriem no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas piešķirs ceļošanas dāvanu karti 100 latu vērtībā.
Pasākumā piedalījās tādas nevalstiskās organizācijas kā Vides izglītības fonds un Pasaules dabas fonds. To pārstāvji rādīja prezentācijas par savu darbību, stāstot par jauniešu iespējām piedalīties svarīgo vides problēmu risināšanas procesā, bet projekta lektori no Taivānas, Brazīlijas, Ķīnas un Ēģiptes prezentēja savas valstis un stāstīja pasākuma apmeklētājiem par savām kultūrām.
Global Eco Village apmeklētājus arī izklaidēja trīs muzikālas grupas
Rīdze, The Rod un The Manhattan Band, ka arī kapoeiras deju grupa ar savu priekšnesumu.
Kopumā
projektā piedalījās Rīgas Ostvalda vidusskola, Rīgas Herdera vidusskola, Rīgas Teikas vidusskola, Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, Rīgas Kultūru vidusskola, Rīgas Rīnūžu vidusskola, Rīgas 21. vidusskola, Rīgas Valsts 3. ģimnāzija, Valmieras Valsts ģimnāzija, Valmieras 5. vidusskola un Valmieras Pārgaujas ģimnāzija.

Vairāk par projektu:

http://www.aiesec.lv/steps/

https://www.facebook.com/tomorrowssteps

https://twitter.com/tomorrowssteps

http://www.youtube.com/tomorrowssteps

 

visi jaunumi