programmas

Vides izglītības fonds dibina vides aktīvistu prasmju banku

Vides izglītības fonds sadarbībā ar virkni aktīvu Latvijas vides NVO – Latvijas Zaļo kustību, Zemes Draugiem, Vides izglītotāju asociāciju un Vides aizsardzības klubu ir uzsākuši projektu Vides aktīvistu prasmju banka.

Projekta ietvaros tiks sagatavoti un īstenoti daudzveidīgi apmācību kursi vides NVO darbiniekiem, biedriem, kā arī vietējā un reģionālā līmeņa NVO atbalsta grupām ar mērķi paaugstināt to spējas un prasmes iesaistīties vides politikas veidošanā un ieviešanā.

Prasmju banka būs veids kā palielināt izpratni par publiskajiem pakalpojumiem, ko sabiedrībai var piedāvāt vides organizācijas un uzlabot šo publisko pakalpojumu sniegšanas kvalitāti, iesaistoties plašākam NVO lokam.

Projekta nozīmīgākās aktivitātes būs piedāvāt dažādu kursu apguvi par sabiedrības līdzdalību un vides aktīvismu, klimatu un enerģiju un vides vietējām inicitīvām. Dažādmācības kursu cikla īstenošana notiks e-vidē kombinācijā ar praktisko pieredzi arī kontaksemināros un lauka studijās.

Viens no projekta īstenotājiem Jānis Ulme uzskata, ka šis projekts ir unikāls sadarbības modelis starp vides organizācijām. “Mēs esam pārliecināti, ka tā ietvaros īstenotās aktivitātes būtiski uzlabos turpmākās darbības iespējas vietējā līmeņa vides organizācijām un, patiesībā, ikvienam iedzīvotājam, kam rūp Latvijas vides kvalitātes saglabāšana”.

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību. Apakšaktivitāti administrē Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu.

Sagatavoja: Ilze Grunska

Vairāk informācijas: janis.ulme@zemesdraugi.lv

visi jaunumi