programmas

Vides izglītības fonds iegūst Vides balvu

Piektdien, 19. oktobrī, LU tika pasniegtas Vides zinātnes balvas vides jautājumu aktualizēšanā un ilgtspējīgas vides izglītības un zinātnes popularizēšanā, kurā Vides izglītības fonds ieguva pirmo vietu kategorijā "Vides aktīvistu grupa".

Vides zinātnes balvas pasniegšana kļuvusi par tradīciju, un 2012.gadā tā tika rīkota jau sesto reizi. Konkursu organizē Latvijas Vides zinātnes un izglītības padome un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Šogad balvas tika pasniegtas trijās nominācijās: „Jaunais vides zinātnieks", „Vides zinību skolotājs" un „Vides aktīvistu grupa". Kopā nominācijām tika pieteikti 18 pretendenti. 

Lielākās pieteikumu skaits tika saņemts nominācijai „Jauno Vides zinātnieku 2012". Pirmo vietu šajā nominācijā  ieguva Rīgas Tehniskās universitātes jaunais doktors Aivars Žandeckis, kas padziļināti pēta saules kombisistēmu un citu alternatīvo resursu izmantošanas iespējas Latvijā.
Par labāko vides pedagogu tika atzīta Aija Pupiņa, kas strādā Latgales zooloģiskajā dārzā, lasa lekcijas par abiniekiem un rāpuļiem vasaras nometnēs, kā arī aktīvi iesaistās dažādos projektos.
Šogad nominācijā „Vides aktīvistu grupa" pirmo vietu ieguva sabiedriskā organizācija „Vides izglītības fonds", savukārt, otrās vietas ieguvēji bija „Kulturys studeja SPEIGA". Trešo vietu ieguva biedrība „homo ecos:"

visi jaunumi