programmas

Viesnīcai Radisson Blu Daugava pasniegts piektais Zaļās Atslēgas ekosertifikāts Latvijā

Jau piektajai Latvijas viesnīcai – Radisson Blu Daugava – ir piešķirts Zaļās Atslēgas ekosertifikāts. Sertifikāta pasniegšana norisinājās trešdien 24. februārī plkst. 10:00 viesnīcas Radisson Blu Daugava telpās.

Zaļās Atslēgas sertifikātu viesnīcai pasniedza Vides ministrs Raimonds Vējonis un pasniegšanas ceremonijā piedalījās viesnīcas, Zaļās Atslēgas Nacionālās žūrijas un Vides izglītības fonda pārstāvji. Zaļā Atslēga ir starptautisks tūrisma ekosertifikāts, kas izveidots ar mērķi samazināt tūrisma negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi un veicināt labas prakses vides apsaimniekošanas standartus tūrisma jomā.
Zaļās atslēgas sertificētajām viesnīcām jāatbilst vairāk kā 70 kritērijiem 12 kritēriju grupās. Viesnīcas, iesaistoties Zaļās Atslēgas programmā, izveido savu vides politiku un veic pastāvīgus uzlabojumus vides apsaimniekošanas sfērās – resursu izmantošanas samazināšanā un vides infrastruktūras uzlabošanā. Tāpat arī viesnīcām jānodrošina gan viesu, gan personāla informēšana un izglītošana par vides jautājumiem, kā arī jāatbalsta vides izglītības iniciatīvas.
Sertifikāts ir piešķirts vairāk kā 700 viesnīcām 18 valstīs. To skaitā ir arī 22 viesnīcas Igaunijā un 8 viesnīcas Lietuvā. Latvijā līdz šim ar Zaļo Atslēgu lepojas visas trīs Reval grupas viesnīcas un Nordic Hotel Bellevue.
Zaļās Atslēgas programma ir viena no piecām globālā Vides izglītības fonda (FEE) programmām, līdztekus Zilā Karoga ekosertifikācijas programmai un vides izglītības iniciatīvām Ekoskolas, Jaunie Vides reportieri un Izzini mežu.
Latvijā FEE programmas īsteno nodibinājums „Vides izglītības fonds” sadarbībā ar Vides ministriju. Zaļās atslēgas nacionālajā žūrijā ir pārstāvji no Vides ministrijas, Ekonomikas ministrijas, TAVA, Viesnīcu un restorānu asociācijas, Ekotūrisma Savienības, kā arī citām tūrisma un vides organizācijām un institūcijām. Nacionālo žūriju vada Vides ministrs Raimonds Vējonis.
 
Viesnīca Radisson Blu Daugava Zaļo Atslēgu uztver kā atzinību par paveikto vides aizsardzības jomā un arī par papildus atbildību nepārtraukti uzlabot savu sniegumu, izglītot savus darbiniekus un viesus, kā arī aicināt savus partnerus sekot piemēram.
 
Jau kopš 2001. gada viesnīcā Radisson Blu Daugava, kas ir Rezidor hotel grupas viesnīca, tiek praktizēta “Atbildīgā Biznesa” politika. Programma ietver rūpes par viesu un darbinieku veselību un drošību, godīgu un ētisku uzņēmējdarbību, kā arī centienus samazināt negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi. Kompānija ir izvirzījusi sev par mērķi kļūt par paraugu citām viesnīcu grupām un aicināt arī savus sadarbības partnerus, klientus un piegādātājus sekot “Atbildīgā Biznesa” pamatprincipiem.

visi jaunumi