programmas

Zaļās Atslēgas ekosertifikātu iegūst jau sestā Latvijas viesnīca

Jau sestajai Latvijas viesnīcai – Promenade Hotel Liepājā – ir piešķirts Zaļās Atslēgas ekosertifikāts. Šī viesnīca arī ir kļuvusi par pirmo viesnīcu ārpus valsts galvaspilsētas Rīgas, kas izpildījusi ZA iegūšanai izvirzītās prasības.
 
Sertifikāta pasniegšana norisināsies pirmdien 14. jūnijā plkst. 13:00 Liepājā, Hotel Promenade telpās. Zaļās Atslēgas sertifikāta pasniegšanas ceremonijā piedalīsies viesnīcas, Zaļās Atslēgas Nacionālās žūrijas un Vides izglītības fonda pārstāvji.
 
Zaļā Atslēga ir starptautisks tūrisma ekosertifikāts, kas izveidots ar mērķi samazināt tūrisma negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi un veicināt labas prakses vides apsaimniekošanas standartus tūrisma jomā. Zaļās atslēgas sertificētajām viesnīcām jāatbilst vairāk kā 70 kritērijiem 12 kritēriju grupās.
 
Viesnīcas, iesaistoties Zaļās Atslēgas programmā, izveido savu vides politiku un veic pastāvīgus uzlabojumus vides apsaimniekošanas sfērās – resursu izmantošanas samazināšanā un vides infrastruktūras uzlabošanā. Tāpat arī viesnīcām jānodrošina gan viesu, gan personāla informēšana un izglītošana par vides jautājumiem, kā arī jāatbalsta vides izglītības iniciatīvas.
 
Sertifikāts ir piešķirts vairāk kā 750 viesnīcām 18 valstīs. To skaitā ir arī 22 viesnīcas Igaunijā un 8 viesnīcas Lietuvā. Latvijā līdz šim ar Zaļo Atslēgu lepojas visas Radisson Blu grupas viesnīcas un Nordic Hotel Bellevue.
 
Zaļās Atslēgas programma ir viena no piecām globālā Vides izglītības fonda (FEE) programmām, līdztekus Zilā Karoga ekosertifikācijas programmai un vides izglītības iniciatīvām Ekoskolas, Jaunie Vides reportieri un Izzini mežu.
 
Latvijā FEE programmas īsteno nodibinājums „Vides izglītības fonds” sadarbībā ar Vides ministriju. Zaļās atslēgas nacionālajā žūrijā ir pārstāvji no Vides ministrijas, Ekonomikas ministrijas, TAVA, Viesnīcu un restorānu asociācijas, Ekotūrisma Savienības, kā arī citām tūrisma un vides organizācijām un institūcijām. Nacionālo žūriju vada Vides ministrs Raimonds Vējonis.

visi jaunumi