programmas

Zemes diena 22. aprīlī

Piektdien, 22. aprīlī visā pasaulē svinēs Zemes dienu, kas šogad būs sevišķi īpaša, jo tās laikā tiks parakstīts Parīzes nolīgums - svarīgākā vienošanās par klimata pārmaiņu mazināšanu pasaules vēsturē. Tā kā visu iepriekšējo gadu esam veltījuši tam, lai veicinātu zināšanas par klimata pārmaiņām - gan vasaras forumā, gan milzīgajā klimata gājienā Rīgā, gan Rīcības dienās visā Latvijā - tas ir ļoti īpašs sasniegums arī mums.

Aicinām atzīmēt šo dienu arī savās skolās ar nelielām aktivitātēm, kas aicina atcerēties pienākumu rūpēties par mūsu vienīgajām mājām - planētu Zeme. Varat atkārtot kādu no Rīcības dienās īstenotajām akcijām, vairāk parunāt par klimata pārmaiņām mācību stundās, vai vienkārši sarīkot kopīgu pasākumu Ekopadomes dalībniekiem.

Tie, kam nesagādā problēmas angļu valoda, var izmantot arī Earth Day Network rīkotu tiešsaistes semināru internetā par klimata izglītību, kas notiks 19. aprīlī, 20.00 pēc Latvijas laika - to var atrast šajā adresē - https://vidfall.com/ourclimate. Tikmēr vairāk par klimata vienošanās panākšanu Parīzē varat lasīt šeit - http://www.videsvestis.lv/view.asp?ID=158&what=10

22. aprīlī notiks arī Vides un reģionālās attīstības ministrijas rīkota diskusija par Latvijas nākotni saistībā ar klimata pārmaiņām un Parīzes nolīgumu, kuru vadīs arī Ekoskolu programmas pārstāvis Edmunds Cepurītis. Diskusija notiks 10.00 - 13.00 Kalnciema kvartālā, un vēl līdz rītdienai var pieteikties apmeklēt to arī klātienē, aizpildot reģstrāciju. Vairāk par diskusiju var izlasīt šeit - http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/?doc=21660. Aicinām arī sekot īpašajam twitter kontam, kas ziņo par klimata aktualitātēm Latvijā - http://twitter.com/klimatam

Diskusijā piedalīsies pārstāvji no LVĢMC, Igaunijas vides pētījumu centra, kā arī īpašais viesis OECD Klimata, bioloģiskās daudzveidības un ūdens nodaļas vadītājs Simon Buckle.

Tiešraidi no diskusijas varēs vērot arī internetā VARAM mājaslapā - http://varam.gov.lv/lat/


visi jaunumi