programmas

Zemgales skolās rīkosies videi draudzīgi

Jau piektdien, 9. maijā, Kalnciema vidusskolā norisināsies izglītojoši pasākumi, aktivitātes un tiks demonstrēti iedvesmojoši rīcības piemēri, piedaloties skolēniem un skolotājiem no Zemgales Ekoskolām un viesiem, lai kopīgi meklētu idejas videi draudzīga dzīvesveida īstenošanai ikdienā.
 
Pasākums norisināsies Ekoskolu Atbildīga dzīvesveida kampaņas reģionālā cikla ievaros. Pirmais reģionālais pasākums tika aizvadīts 29. aprīlī Kuldīgas 2.vidusskolā. Kalnciema vidusskolā paredzētas lekcijas un darbnīcas skolotājiem un skolēniem, ar mērķi izprast, kā ikdienas dzīvesveids un vienkāršas rīcības var panākt nozīmīgas izmaiņas sabiedrībā un vides kvalitātē. Par darbnīcām un lekcijām rūpēsies Jana Simanovska no "Ekodizaina kompetences centra", Mārtiņš Knite no “Ekoprieka” - atbalsta platformas videi draudzīgam dzīvesveidam, kā arī vides eksperte no Baltijas Vides foruma -Agnese Meija-Toropova.
Būtiski, ka uz reģionālajiem pasākumiem aicinātas arī tās skolas, kas līdz šim nav iesaistījušās Ekoskolu programmā, bet vēlas uzzināt vairāk par atbildīgu dzīvesveidu un programmas praktisko izpausmi. 
 
Vēl bez minētajām lekcijām un darbnīcām paredzēta aktivitāte “Iepazīsti Ekoskolas”, kas vērstas tieši uz viesiem - skolām, kas interesējas par Ekoskolu programmas praktisko izpausmi. Pēcāk norisināsies 8 izzinošas darbnīcas, kuru veidošanā piedalīsies Ekoskolu pārstāvji, radošā veidā iepazīstinot pārējos ar programmas 8 tēmām. Dienas beigās dalībnieki dosies nelielā pārgājienā, to noslēdzot ar “pikniku planētai” - simbolisku ēdienreizi, kas sastāvēs no vietējas, bioloģiski audzētas  un visādi citādi “planētai draudzīgas” pārtikas. Līdztekus piknikam, dalībniekiem būs iespēja foto un video darbnīcās izveidot savu “solījumu planētai”, kas vēlāk tiks rādīts plašākai sabiedrībai.
 
Ekoskolu Atbildīgā dzīvesveida kampaņa būs saikne saikni starp mūsu dzīvesveidu, ikdienas izvēlēm un to nozīmi vides aizsardzībā un dabas resursu efektīvā izmantošanā. Kā jau iepriekš uzsvēris Ekoskolu koordinators Latvijā, Daniels Trukšāns, “kampaņa būs lieliska iespēja atrast veidus, kā ar vides izglītības palīdzību veicināt zinātkāri un vēlmi rīkoties”.
 
Tuvākie Ekoskolu Atbildīgā dzīvesveida kampaņas pasākumi citviet Latvijā:
 
12. maijs - Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzij
26. maijs - Ropažu vidusskola
29. maijs - Vidzemes augstskola
 
Skolas, kas vēlas pievienoties uz pasākumiem, bet nav Ekoskolu programmā, aicinātas rakstīt uz daniels.truksans@zemesdraugi.lv. Dalība pasākumos ir bezmaksas.
 
Par Ekoskolu programmu Latvijā
 
Starptautiskā Vides izglītības fonda (Foundation for Environmental Education) Ekoskolu programma Latvijā tiek īstenota kopš 2003. gada. Tā ir ANO Vides programmas sadarbības partnere vides izglītībā un ir ietvars vides izglītības procesa organizēšanai izglītības iestādēs. Šobrīd programmai Latvijā reģistrējušās 168 izglītības iestādes, sākot ar pirmskolas izglītības iestādēm līdz augstskolām, iesaistot programmas aktivitātēs vairāk kā 7400 pedagogus un 63000 skolēnu un studentu.
 
Vairāku gadu pieredze rāda, ka Ekoskolu programmā iesaistītās izglītības iestādes ir labās prakses piemēri un pārmaiņu katalizatori vietējā sabiedrībā. Izmantojot Ekoskolu potenciālu tiek veicināts videi atbildīgs dzīvesveids gan pašā skolā, gan tuvākajā apkārtnē. 
 
Sagatavoja
Ilze Grunska
ilze.grunska@zemesdraugi.lv
 
Vairāk informācijas par kampaņu
Daniels Trukšāns
daniels.truksans@zemesdraugi.lv
Projekts Ekoskolu atbildīgā dzīvesveida kampaņa tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

 

Vides izglītības fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta „Zaļais izrāviens - Vides izglītības fonda darbības stiprināšana“ ietvaros.                                                                                             

visi jaunumi