programmas

Zilā karoga apbalvošanas pasākums

Šo pirmdien, 16. maijā, Vides Aizsardzības un Reģionālās Attīstības Ministrijā (VARAM) tika pasniegti Zilie karogi un Nacionālie peldvietu sertifikāti pašvaldībā, 2016. gada sezonai.

Pasākumu atklājot, VARAM ministrs un Zilā Karoga (ZK) nacionālās žūrijas priekšsēdētājs Kaspars Gerhards pauda gandarījumu par cilvēkiem, kas domā par to kā vidi padarīt tīrāku, drošāku un pieejamāku Latvijas iedzīvotājiem. K. Gerhards atzīmēja, ka “šī ir nozīmīga iniciatīva, un prieks, ka aizvien vairāk Latvijas pašvaldības iesaistās - ne tikai piekrastē, bet arī iekšzemē, jo tīra vide ir svarīga gan mūsu pašu veselībai, gan mūsu bērnu nākotnei.” Ministrs novēlēja, lai pašvaldībām dalība ZK programmā atmaksātos ne tikai tiešā veidā, tūristu iztērētajos līdzekļos, bet arī pašvaldību iedzīvotāju labajā veselībā un apmierinātībā.

Par ZK programmas neatņemamu sastāvdaļu Latvijā ir kļuvusi piekrastes izzināšanas kampaņa – ekspedīcija “Mana jūra”, kas šovasar notiks jau piekto gadu – no 14. jūlija līdz 14. augustam. Kampaņas koordinatore Zane Ruģēna pasākumā iepazīstināja ar kampaņas mērķiem un norādīja, ka piekrastes pašvaldībām tā ir iespēja parādīt arī savas vides izglītības kativitātes, un aicināja ikvienu piedalīties.

Apbalvošanas pasākuma noslēgumā ZK programmas koordinators Jānis Ulme iepazīstināja ar aktualitātēm, praktisku informāciju pašvaldību pārstāvjiem un paziņoja datumus ZK pacelšanas pasākumiem Latvijā.

Zilā karoga pacelšanas svētki pašvaldībās notiks:
20. maijā – Daugavpilī;
27. maijā – Abragciemā;
28. maijā - Liepājā, Pāvilostā, Jūrmalā, Saulkrastos;
29. maijā – Limbažos;
1. jūnijā – Kuldīgā;
3. jūnijā – Rīgā;
4. jūnijā - Ventspilī

Ar Zilo Karogu Latvijā šogad ir apbalvotas 17 peldvietas un 2 jahtu ostas, savukārt Nacionālās peldvietas kvalitātes statusu šogad iegūst Jūrmalas Kauguru peldvieta un Vecāķu pludmale Rīgā. Ar pilnu sarakstu var iepazīties šeit - http://www.videsfonds.lv/lv/zilais-karogs-sogad-pl-vos-17-latvijas-peldviet-s-un-2-jahtu-ost-s. Zilais Karogs ir pasaules populārākais tūrisma ekosertifikāts, kas ir plaši atpazīts gan iedzīvotāju, gan pašvaldību un vides institūciju vidū. Kritēriju ieviešana nodrošina pilnvērtīgu metodoloģiju peldvietu apsaimniekošanai, kurā ir ņemti vērā visi vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības faktori, un pievērsta liela uzmanība vides kvalitātes uzturēšanai un bioloģiskās daudzveidības aizsargāšanai, tādējādi garantējot drošu atpūtu tīrā vidē. Zilo Karogu Latvijā piešķir Vides izglītības fonds (VIF), kas ir dibināts ar mērķi veicināt ilgtspējīgu attīstību ar vides izglītības palīdzību. VIF pamatktivitātes ir saistītas ar pasaules vadošās vides izglītības organizācijas Foundation for Environmental Education (FEE International) programmu īstenošanu Latvijā.


Informāciju sagatavoja – Ieva Gedzuna ieva.gedzuna@zemesdraugi.lv
Papildu informācija – Jānis Ulme janis.ulme@zemesdraugi.lv 22552423
Zilā karoga programmas darbību Latvijā atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

visi jaunumi