programmas

Zilā karoga jaunās sezonas izziņošana

Šo piektdien, 9. janvārī ar informatīvu semināru Latvijas Dabas muzejā uzsāksies gatavošanās 2015. gada Zilā Karoga sezonai. Pasākumā piedalīsies pārstāvji no Zilā Karoga programmā iesaistītajām pašvaldībām un Nacionālās Zilā Karoga žūrijas institūcijām un organizācijām. Tiek arī sākta pieteikšanās Zilā Karoga ekosertifikātam 2015. gada sezonai, kura saņemšanai pieteikumus varēs iesniegt līdz 6. februārim. Zilais Karogs tiek piešķirts katru gadu peldvietām un jahtu ostām.

Zilais Karogs ir pasaules populārākais tūrisma ekosertifikāts, kas ir plaši atpazīts gan iedzīvotāju, gan pašvaldību un vides institūciju vidū. Kritēriju ieviešana nodrošina pilnvērtīgu metodoloģiju peldvietu apsaimniekošanai, kurā ir ņemti vērā visi vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības faktori, un pievērsta liela uzmanība vides kvalitātes uzturēšanai un bioloģiskās daudzveidības aizsargāšanai. Iesaistoties kampaņā pašvaldības apņemas īstenot arī plašākas vides informācijas un izglītības iniciatīvas.
Aizvadītajā, 2014. gadā, Zilais Karogs plīvoja 12 peldvietās un 3 jahtu ostās Latvijā. Ar Zilo Karogu ir apbalvotas vairāk kā 4000 pludmales un jahtu ostas 48 valstīs visā pasaulē.
Zilo Karogu Latvijā piešķir Vides izglītības fonds (VIF), kas ir dibināts ar mērķi veicināt ilgtspējīgu attīstību ar vides izglītības palīdzību. VIF pamatktivitātes ir saistītas ar pasaules vadošās vides izglītības organizācijas Foundation for Environmental Education (FEE International) programmu īstenošanu Latvijā.

Vairāk informācija, pieteikums un Zilā Karoga piešķiršanas kritēriji - http://www.videsfonds.lv/lv/zilais-karogs
Interesenti vēl var pieteikties semināram 9. janvārī, rakstot uz e-pastu: janis.ulme@zemesdraugi.lv.

Vides izglītības fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta „ Zaļais izrāviens - Vides izglītības fonda darbības stiprināšana“ ietvaros.

visi jaunumi