programmas

Zila Karoga apbalvošana 2013

Atklājot peldsezonas oficiālo sākumu Latvijā, 15. maijā plkst. 12:00 viesnīcā Radisson Blu Daugava norisināsies Zilā Karoga un Nacionālā peldvietu kvalitātes sertifikāta 2013. gada Latvijas ZK kampaņas aktivitāšu izziņošana, kā arī karogu un sertifikātu pasniegšana pašvaldību un jahtu ostu pārstāvjiem.

Šajā sezonā uz Zilo Karogu Latvijā pretendēja 18 kandidāti, no tām starptautiskajai žūrijai tika izvirzītas 14 peldvietas un jahtu ostas. Saskaņā ar ZK Starptautiskās žūrijas lēmumu Zilais Karogs piešķirts desmit peldvietām - Jūrmalā, Ventspilī, Rīgā, Daugavpilī, Jēkabpilī, Kuldīgā un Engurē, kā arī trīs jahtu ostām – Liepājā, Pāvilostā un Kuivižos. Vēl sešām peldvietām Liepājā, Jūrmalā, Rīgā, Saulkrastos un Limbažos piešķirts Nacionālais peldvietu kvalitātes sertifikāts.

Ventspils pilsētas peldvieta Zilā Karoga apbalvojumu saņems jau piecpadsmito gadu pēc kārtas. Savukārt pirmo reizi to saņem Kuivižu jahtklubs.

Pasākumā piedalīsies pārstāvji no pašvaldībām un jahtu ostām, kā arī VIF un Nacionālās ZK žūrijas institūcijām, iepazīstinot arī ar sezonas aktualitātēm gan nacionālā līmenī Zilā Karoga kampaņas ietvaros, gan pašvaldību sagatavotajiem jaunumiem peldvietās.

Zilā Karoga programma, kas kļuvusi par pasaulē atpazīstamāko tūrisma ekosertifikācijas sistēmu, ir viena no piecām globālā Vides izglītības fonda (FEE International) programmām. Tā balstās uz vairāk kā 30 stingriem kritērijiem ūdens kvalitātes, vides pārvaldes, vides informācijas un izglītības, kā arī labiekārtojuma un servisa jomās. Latvijā FEE International pārstāv nodibinājums „Vides izglītības fonds”.

Informācija

Jānis Ulme,

janis.ulme@zemesdraugi.lv

tālr: 22552423  

visi jaunumi