programmas

Zilā Karoga žūrija izvērtēs peldvietu un jahtu ostu kandidātus

Piektdien, 22. februārī plkst. 15:00, Arhitektu namā, Torņa ielā 11 norisināsies Zilā Karoga nacionālās žūrijas sēde, lai lemtu par to, kuras no šī gada pieteiktajām peldvietām ir piemērotas Zilā Karoga ekosertifikāta iegūšanai.

Šobrīd Zilā Karoga ekosertifikāta iegūšanai pieteikušās:

Savukārt Rīgas pilsētas Vecāķu peldvieta šogad, pēc vairāku gadu pārtraukuma, pieteikta Nacionālā peldvietu kvalitātes statusa iegūšanai.

Jahtu ostu kategorijā uz Zilo karogu pretendē:

Žūrijas sēdē piedalīsies pārstāvji no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes Vides aizsardzības daļas, Latvijas Pašvaldību savienības, Veselības inspekcijas, Satiksmes ministrijas, Zēģelētāju Savienības, Latvijas Universitātes Hidroekoloģijas institūta un Vides izglītības fonda.

Zilais karogs ir pasaulē populārākais tūrisma ekosertifikāts, kurš ieguvis atpazīstamību gan iedzīvotāju, pašvaldību, gan vides institūciju vidū un tiek piešķirts peldvietām un jahtu ostām. Lai iegūtu Zilā karoga sertifikātu, peldvietām ir jāatbilst divdesmit deviņiem kritērijiem, bet jahtu ostām - divdesmit diviem. Pagājušajā gadā starptautiskā Zilā Karoga statusu ieguva 10 peldvietas un 2 jahtu ostas.

Zilā karoga kritēriju ieviešana nodrošina pilnvērtīgu metodoloģiju peldvietu apsaimniekošanai, kurā ir ņemti vērā visi vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības faktori, kā arī pievērsta liela uzmanība vides kvalitātes uzturēšanai un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai. Iesaistoties Zilā Karoga programmā, pašvaldības apņemas īstenot arī plašākas vides informācijas un izglītības iniciatīvas. Zilā karoga kritēriji ir iedalīti četrās grupās: vides izglītība un informācija; ūdens kvalitāte; vides pārvalde un apsaimniekošana; serviss un drošība.

Vairāk 
Informācijas: janis.ulme@zemesdraugi.lv  22552423

Sagatavoja: Ilze

visi jaunumi