programmas

Zilais Karogs šosezon plīvos 13 peldvietās un jahtu ostās Latvijā

Zilā Karoga starptautiskā žūrija ir noslēgusi kandidātu atbilstības vērtēšanu 2013. gada sezonai. Saskaņā ar rezultātiem Latvijā šosezon Zilais Karogs piešķirts 10 peldvietām un 3 jahtu ostām.

Šī gada rezultātos jāatzīmē, ka pirmo reizi jahtu ostu Zilais Karogs piešķirts Salacgrīvas novada Kuivižu jahtklubam. Ventspils pilsētas peldvieta savukārt saņems Zilo Karogu jau piecpadsmito gadu pēc kārtas. Jūrmala, piesakot 6 peldvietas, ieguvusi Zilā Karoga statusu jau četrām. Diemžēl starp Zilā Karoga saņēmējiem nav atrodams nevienas Liepājas peldvietas vārds, jo Liepājas kandidatūru starptautiskā žūrija noraidījusi ūdens kvalitātes kritēriju neatbilstības dēļ.

Zilā Karoga un Nacionālo peldvietu sertifikātu pasniegšana šogad norisināsies 15. maijā un atklāšanas pasākumi Latvijas peldvietās notiks līdz 9. jūnijam.

Zilais Karogs ir pasaulē populārākais tūrisma ekosertifikāts. Zilā Karoga kritēriju ieviešana nodrošina pilnvērtīgu metodoloģiju peldvietu apsaimniekošanai, ņemot vērā vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības faktorus. Iesaistoties programmā pašvaldības īsteno arī plašākas vides informācijas un izglītības iniciatīvas.

Peldvietas, kurām šogad piešķirts Zilais Karogs:

Jahtu ostas, kurām piešķirts Zilai Karogs:

Savukārt Nacionālais peldvietu kvalitātes sertifikāts, kas ir otra augstākā kvalitātes zīme peldvietām Latvijā, pašreiz jau ir piešķirts:

Nacionālajam peldvietu sertifikātam vēl līdz 6. maijam ir iespēja pieteikt peldvietas, kas vēlas uzsākt ceļu uz Zilā Karoga iegūšanu.

Vairāk informācijas: Jānis Ulme 22552423

visi jaunumi